Girişimle Değişim 2023 Programı

Girişimle Değişim programı, Ankara, İstanbul, Bursa, Gaziantep ve Konya illerinde, MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı bulunan 55 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve mezunlarının, finansal ve iş okur yazarlığını geliştirmek ve girişimcilik konusunda bilgi birikimlerini artırmak için tasarlanmış bir programdır.

Girişimle Değişim Programı Nedir?

 • Potansiyel girişimcileri ortaya çıkartıp, gelecekteki işletmelerini yönetmek için onları hazırlamayı amaçlayan bir programdır.
 • Programa okullarda verilen Mikro İş Oyunu Eğitimi’ne katılan öğrenciler katılabilir, eğer öğrenciler Mikro İş Oyununu daha almadıysa 3 Kasım 2023’e kadar tamamlayabilirler. Mikro İş Oyunu Eğitimi ile potansiyel girişimcilerin deneyime dayalı bir yaklaşımla gelecekteki işletmelerini sürdürülebilir ve başarılı bir biçimde nasıl yönetebilecekleri ve girişimcilerin günlük hayatlarında faydalı olabilecek pratik bilgilerin aktarılması hedeflenmektedir.
 • Program E-Ticaret, İstihdam Edilebilirlik, Kültürel Duyarlılık, Temel Finansal Okuryazarlık, Pazarlama ve Markalaşma, İş Planı Geliştirme ve Ağ Kurma gibi ek eğitim modüllerini Sparkassenstiftung’un E-Öğrenme Platformu aracılığıyla öğrencilere sunmayı amaçlamaktadır.

Program Hakkında

 • Öğrencinin program içerisinde okulunda açılacak olan Mikro İş Oyunu Eğitimine katılması gerekmektedir.
 • Programa katılmak için ekte bulunan posterde yer alan “QR” kodu taratarak veya bu link üzerinden kayıt formu doldurulmalıdır.
 • Girişimle Değişim Programının öngörülen takvimi ve tanıtım afişini aşağıda bulabilirsiniz.
 • Süreç ile ilgili detaylı bilgiler, programa kaydolan kişilere ZOOM üzerinden yapılacak olan Bilgilendirme Toplantısı’nda verilecektir. Toplantının detayları katılımcıların programa kaydoldukları e-maillerine iletilecektir.

Programın İçeriği ve Tamamlama Koşulları Nelerdir?

 • Öğrenciler Girişimle Değişim Programı kapsamında sunulan tüm eğitim modüllerini e-öğrenme platformu üzerinden tamamlamalıdır.
 • Öğrenciler başarıyla tamamladıkları her eğitim modülü için ayrı bir katılım sertifikası alırken, Girişimle Değişim Programını başarıyla tamamlayan öğrencilere ise programa özel bir mezuniyet sertifikası verilecektir.
 • Programı başarıyla tamamlayan kişiler için bir mezuniyet etkinliği düzenlenecek olup, girişimcilere faydalı olacak farklı konularla ilgili oturumlar düzenlenecektir.
 • Girişimle Değişim programını başarıyla tamamlayan öğrenciler arasından İş Planını sunarak jüride dereceye girenlere birebir çevrim içi koçluk hizmeti sunulacaktır.

Posteri görüntüle

TAKVİM
10.04.2023-12.05.2023 Girişimle Değişim Programına Başvuru Dönemi
17.05.2023 Kaydolan katılımcılar için çevrimiçi Bilgilendirme Toplantısı
17.05.2023-03.11.2023 Eğitim Dönemi
15.11.2023 Girişimle Değişim Mezuniyet Etkinliği
15.11.2023-15.12.2023 Seçilen kişilere birebir Koçluk Hizmeti