Türkiye’deki Ekibimiz

Hande Demirtola Meydan

Türkiye Ülke Temsilcisi

Linkedin

Hande Demirtola Meydan Sparkassenstiftung Türkiye’de Ülke Temsilcisi ve aynı zamanda Sparkassenstiftung’un uluslararası bir eğitmenidir. Kendisi kariyerine 2003 yılında başlamıştır. İş hayatında 18 yıllık bir tecrübeye sahip olan Sn. Demirtola; IKEA, Biletix gibi global markalarla çalışmış ve Red Bull’da 7 yıl Pazarlama Müdürü görevinde bulunmuştur.

Sn. Demirtola 2015 yılında IRIS Group isimli kendi şirketini kurarak uluslararası kuruluşlara, Bakanlıklara ve AB fonlu projelere iletişim, pazarlama stratejileri, etkinlik organizasyonları ve medya ilişkileri konularında 4 yıl danışmanlık hizmeti sunmuştur. Sn. Demirtola TED Ankara Koleji ve Başkent Üniversitesi İletişim Bölümü mezunudur.

Amine Malik

Finansal Sektör Koordinatörü

Linkedin

Amine Malik, Sparkassenstiftung Türkiye’de Finans Sektör Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Sertifikalı Proje Yönetimi Uzmanı (PMP) olan Amine, mikro, küçük ve orta ölçekli işletmeler (MSME'ler) ile ilgili uluslararası projeler için teknik destek sağlama konusunda deneyime sahiptir. Amine, finansal kapsayıcılık, yoksulluğun azaltılması ve kadınların güçlendirilmesine yönelik birçok pazar tabanlı ve sürdürülebilir çözümün araştırılması, önerilmesi ve uygulanmasına liderlik etme konusunda güçlü bir uzmanlık geliştirmiştir.

Ezgi Başak Aydın

Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörü

Linkedin

Ezgi Başak Aydın, ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü mezunudur. Sparkassenstiftung Türkiye Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörü ’dür. Gaziantep ilinde görev yapmaktadır. Ekibe katılmadan önce uluslararası insani yardım kuruluşlarında üst düzey yöneticilik tecrübelerinde bulunmuş, Suriyeli mülteciler ve yerinden edilmiş topluluklar özelinde birçok projede görev almıştır. Türkiye’de gerçekleşmiş olan insani yardım zirvelerinde çalıştığı kuruluşları temsil etmiş ve ayrıca, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinde insani yardım müdahaleleri ile ilgili çalıştay, seminer ve eğitimlere katılım sağlamıştır.

Gözde Özsümer

Eğitim Koordinatörü

Linkedin

Gözde Özsümer Sparkassenstiftung Türkiye’de Eğitim Uzmanı’dır. Sn. Özsümer, Lisans Derecesini Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümünde tamamlamıştır. 

Sn. Özsümer’in uluslararası fon sağlanan projelerde proje yönetimi ve iş geliştirme konularında danışmanlık hizmeti sağlanması ve desteklenmesi alanında 6 yılı aşkın deneyimi vardır. Kendisi projelerin uygulanmasında uzmanlarla, kamu-özel kurumlarla iş birliği içinde çalışmaktadır. Projenin başlangıcından, geliştirilmesine ve sorunsuz bir şekilde uygulanması için günlük planlamasına kadar her aşamasına aktif olarak katılmaktadır.

Efe Koca

Eğitim Uzmanı

Linkedin

Efe Koca, Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunudur ve yüksek lisansını Cenevre Üniversitesi’nde Sürdürülebilir Kalkınma ve Standartlaşma üzerine yapmıştır. Sparkassenstiftung Türkiye Ofisi’nde Eğitim Uzmanı olarak görev almaktadır. Sparkassenstiftung Türkiye ekibine katılmadan önce AB projeleri ile ilgili iş geliştirme ve danışmanlık sektöründe görev almış, sonrasında ise Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü (IOM) Türkiye Ofisi ve Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi (UNODC) Cenevre Ofisi’nde görev almıştır. Özellikle göç alanında ulusal ve uluslararası düzeyde tecrübeye sahiptir.

Hazal Aksoydan Vural

İstanbul Eğitim Uzmanı

Linkedin

Hazal Aksoydan, Bilkent Üniversitesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nden mezun olmuş ve aynı bölümde yüksek lisans tezini Karma Öğretim’in öğrenciler üzerindeki etkisini araştırarak tamamlamıştır. Sparkassenstiftung İstanbul Eğitim Uzmanı olarak ekibe katılmıştır. İş hayatının 6 senelik kısmını pazarlama, etkinlik ve bütünsel proje yönetimi alanında Red Bull’da, Marmara ve İç Anadolu Bölgesi Pazarlama Uzmanı olarak tamamlamıştır. Hayat boyu ve çok disiplinli öğrenmeye olan inancı ile uluslararası bir eğitim programı olan ‘LEAD: Öğrenme ve Geliştirme Modülü’nü tamamlamıştır.

Eylül Akın

Eğitim Uzmanı

Linkedin

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Eylül Akın, Sparkassenstiftung Türkiye Ekibinde Eğitim Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Sn. Akın, Türkiye’deki STK’lar ve hak temelli çalışmalar odaklı AB fonlu projeler yürüten danışmanlık şirketlerinde ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarında çalışmıştır. Uluslararası donörler tarafından desteklenen projelerde proje yönetimi ve yürütücülüğü, idari görevler ve iş geliştirme konularında 4 yıllık deneyime sahiptir.

Serra Yavaş

Proje Asistanı

Linkedin

Serra Yavaş, Sparkassenstiftung Türkiye ekibinde "Proje Asistanı" olarak görev yapmaktadır. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki finans, idari işler, proje destek vb. işlerinden sorumludur ve Gaziantep ofisinde çalışmaktadır.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden 2017 yılında mezun olan Serra Yavaş, üniversite sonrası uluslararası insani yardım, danışmanlık ve uluslararası ticaret sektörlerinde asistan olarak Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölge ekiplerini desteklemiştir.

Gülru Kayalıer

Proje Asistanı

Linkedin

Gülru Kayalıer, Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Lisans derecesi ile 2022 yılında mezun olmuştur. Sparkassenstiftung Türkiye ofisinde Proje Asistanı olarak çalışmaktadır.

Sn. Kayalıer, öğrencilik zamanlarında gönüllü çalışmalar gerçekleştirmiştir. Birleşmiş Milletlere bağlı bir vakıfta mültecilerle birlikte çalışmalar yapmış ve think thank organizasyonlarında görev almıştır.